| Georgiana230 a întrebat:

Buna! Recent mi-am cumpărat o geaca de fâș noua, de iarna, care însă este puțin cam umflata și ma deranjează, încă îmi pun încrederea în doamna care mi-a spus ca o sa se facă mai mica, ca o sa se mai "dezumfle" dar totuși n-am asa mari speranțe.
Vreo idee cum as putea sa o fac sa nu mai stea umflata?

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

În locul tău eu aș duce geaca înapoi la magazin și aș lua una care să arate bine și să îmi placă de la început.
Nu am avut o așa experiență cu o geacă ca să îți spun dacă se mai lasă sau nu. Poate că s-ar lăsa, dar în cât timp? Sau să stau un an (adică un sezon) până se lasă -sau chiar 2 ani? Sau să grăbesc procesul gecii de a se lăsa punând greutăți peste ea? Și dacă nu se lasă?
În mod normal trebuie ca de la început îmbrăcămintea și încălțămintea să fie bună.
Dacă poți, caută să duci geaca înapoi.

| Iote a răspuns:

Asa sunt astea cu vatelina. In momentul in care nu va mai fi umflata, nici cald nu va mai tine.
Daca nu iti place, mai bine o returnezi si iei ceva de stofa.

| Razvanel2001 a răspuns:

Buna, incep sa zic ca depinde si de geaca, de model, am si eu o geaca de fas si am spalat-o de multe ori si tot mare a ramas deci nu prea ai ce sa ii faci.
Mereu cand am de luat haine 70% din cazuri imi iau din magazin, deoarece altfel vezi cum sta pe tine?