| Purplegreen a întrebat:

Bună ziua.
Am o geaca de iarna roșie care pe gluga avea blanita cu capse. Doamna de la care am cumparat-o second hand a spus ca nu mai găsește blanita.
Este de găsit prin magazine sau online asa blanita pentru gluga la geaca? Numai blanita m-ar interesa.
Mulțumesc pentru eventualele răspunsuri.
Dau Funda

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu se gaseste separat, doar daca nu-ti faci tu (sau cineva dintre cunostinte).

| Purplegreen explică (pentru Bula):

Bună seara. Am găsit și separat. Am rezolvat problema. Multumesc

| Bula a răspuns (pentru Purplegreen):

Cu mare placere!

| dullcat a răspuns:

Buna.Eu nu prea am vazut sa existe de cumparat separat de geaca.Sunt ateliere care fac dar numai pentru produsele lor (asa am ales eu accesoriu de blanita pentru un palton, de exemplu). Daca arata aiurea, atunci fie returnezi geaca, fie ceri o parte din bani inapoi, fiindca lipseste blanita si nu este deloc ok sa platesti pret intreg.Aceasta nici nu trebuia desfacuta de pe gluga.De curiozitate, ce pret are geaca sh? Daca e mai mult de 40 de lei, nu merita deloc.Intreb tot din pozitia cuiva care mereu cumpara predominant sh.

| Purplegreen explică (pentru dullcat):

Bună. Am dat pe geaca 45 lei. Multumesc

| dullcat a răspuns (pentru Purplegreen):

Cam mult.In fine, sa o folosesti sanatoasa.

| MrGeo1975 a răspuns:

Eu știu așa: când cumperi de la cineva o haina, trebuie sa ți-o da cu totul așa cum este haina. Ai dreptul sa o refuzi daca nu îți convine în ce stare este, refuzi politicos. Daca ai cumpărat deja si nu ești mulțumit si nu ai ajuns la nicio înțelegere cu vânzătoarea, apelează la autorități.