| anonim_4396 a întrebat:

Salutare TPU, mi-am cumparat o geaca insa mie mi se pare ca-mi vine putin cam mare la maneci insa cineva mi-a spus ca mi se pare deoarece am trecut de la tricou la geaca de iarna direct, mie tot mi se pare ca la maneci mi-e putin mare, pe corp imi vine bine insa manecile mi se par destul de mari insa cand stau cu mainile-n buzunar nu pare ca-s manecile mari, am incercat o geaca cu un nr. mai mic decat cea pe care am cumparat-o insa aia imi vine mica rau de tot iar celelalte sunt foarte mari, am mai probat si alte geci insa toate imi par la fel, as putea face ceva in legatura cu asta sau mi se pare doar mie? Nu de alta dar nu prea vreau sa aud glume de genul "sa fie buna si la anul" mentionez ca am 1.95 inaltime si sunt foarte slab, daca m-ati putea ajuta cu ceva sfaturi sau orice, dau funda, mersi.

2 răspunsuri:
| Catalina990099 a răspuns:

Chiar te intereseaza atat de mult ce spun altii? Dacă alt număr nu ti-e bun inseamna ca e ok aia.
Poart-o sănătos și linistit si nu te mai gândi că ce o sa zi ca x sau y.
Fiecare poarta in ce se simte bine.

| StilulMasculin a răspuns:

Ai incercat sa porti jacheta si peste o bluza? Daca si asa ti se pare prea scurta incearca sa mergi la un croitor specializat pe retusuri. In functie de material si de cum este croita sunt sanse sa iti poata ajusta manecile. Poate pe viitor esti mai atent cand iti alegi jacheta.