| Deiu999 a întrebat:

Sambata trebuie sa merg la o petrecere in pijama. Fata care organizeaza petrecere mi-a ne-a zis sa ne imbrac dragut pentru ca vrea sa facem poze pentru Facebooklaughing.Nu prea am nici o idee, deci puteti sa imi ziceti si mie ceva? ceva gen casual, dar mai special, nu stiu...Si cum ar trebui sa ma machiez? De obicei imi fac ceva in genul "smokie eye" cu maro si o culoare mai deschisa, dar ma gandesc ca ar fi prea mult pentru o petrecere in pijama, deci va rog HELP!
Multumeeesc!

7 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Ia-ti ce mai bengosa pijama.bafta!

| noktambul a răspuns:

Pai, imbraca-te in pijama!

| MiSSyoUNow a răspuns:

Poti sa te machiezi cum iti place! Daca sunt prietenele tale nu le va deranja, ba din contra iti vor ace complimente! Pentru ca e petrecere in pijama ar fi normal sa te imbraci intr-o pijama, dar ai grija cand o alegi. Ai grija sa nu fie rupta sau uzata. Daca ai banuti da fuga la magazin si cumpara cea mai funny pijama pe care o gasesti. Daca nu ai banuti poti sa o redecorezi pe cea veche. Poti coase niste nasturei pictati cu fete smiley face, sau poti sa pui niste paiete/strasuri. Sau poti coase niste fundite in culorile tale preferate. La coafura poti alege sa vii cu parul prins intr-o coada simpla si sa le propui fetelor sa va imletit parul reciproc. Puteti sa va faceti coada de peste sau impletitura normala. La petrecere puteti sa va faceti nasucuri si mustati de pisica si veti fi cele mai dragute feline! Fundita? big grin

| DiazAndreea a răspuns:

Pai, machiajul sa fie cat mai natural, fond de ten rimel si creion este destul adaugand un gloss roz sau rosu. iar ca pijamale ia-ti o pereche de pantaloni scurti si un tricou cu un mesaj dragut

| numelemeurazvan a răspuns:

E loc si pentru mine?big grin

| Deiu999 explică:

Ideea e ca mai intai venim imbracate normal, de strada, iar apoi mai pe la 11 12 ne schimbam in pijama, deci nu stiu cu ce sa ma imbrac.

| faranume13 a răspuns:

Pai eu zic sa te duci intr-o rochie rosie daca ai...