| OanaDD a întrebat:

Buna TPU happy

Eu mereu am avut stilul mai casual sau sport. Si nu prea am haine elgante, rochii de seara etc.

Dar va trebui saptamana viitoare sa merg la o intalnire mai "oficiala" sa zic asa.
Si n-am idee unde sa merg sa imi iau ceva elegant si cum sa ma imbrac / machiez etc.
Voi merge cu cineva doar invitata nu trebuie sa fac nimic special, e un eveniment seara la un hotel.
Help happy

Răspuns Câştigător
| Nirvanaaa a răspuns:

Mergi in mall si cauta o rochie ( nu lua online, ca poate nu iti vine cum trebuie, timpul e scurt și nu ai vreme de surprize neplăcute). O rochie drăguță, simpla (nu pana în pământ ca iti va fi greu cu ea).
Cât despre machiaj, e un eveniment de seara dacă nu ai experiență mai bine mergi la un profesionist, decât sa te chinui tu și sa nu iti iasă.

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Niste blugi mulati si ceva gros pe tine sa tina de frig cu o geaca decenta se gaseste in mall.

Bula
| Bula a răspuns:

La noi, fetele /femeile se imprumuta intre ele la asemenea ocaziiwinking
Intreaba in familie, prietenele, cunostintele bune: cine este de marimea ta si ti-ar putea imprumuta o rochie potrivita?winking

| Eireann a răspuns:

Imprumpta o rochie, e mai bine decat sa iei ceva care nu iti place presata de timp. Nu trebuie o rochie lunga. Poate sa fie si scurta dar inngenerak e bine sa fie din materiale pretioase. Catifea, satin, dantela. Uita- te la un tutorial de machiaj de seara simplu, cumpara produse si exeseaza de cateva ori inainte de eveniment sau intreaba prietene, surori, mama. E super daca pot sa mergi la un profesionist dar nu stiu daca merita cheltuiala fiind o simpla invitata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea comanda de pe magazine online (dehaine,de facto,eMAG etc), problema e sa ajunga in timp pana la acel eveniment, sau sa mergi intr-un magazin din mall-uri si poti eventual intreba pe cei din magazine (H&M, Koton, etc)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea sa metgi insotita de o prietena care are un stil mai elegant si feminin si sa te sfatuiasca ea cu ce ai putea sa te imbraci si cum sa te machezi sau, de ce nu, sa mergi la un salon de frumusete.

| CezaraEM a răspuns:

Incearca sa cauti la H&M, Koton, Zara sau Sinsay! Au si lucruri de ocazie happy

| OanaDD explică:

Mai citeste odata ce am scris, poate reusesti sa intelegi.
E foarte urat sa faci afirmații despre cineva ascunse sub niste intrebari.
Sa stii ca toate persoanele au ceva frumos in ele indiferent de cum arata si tu nu demonstrezi decat ca nu intelegi nimic din... nimic.
Iti fac report si ii indemn pe toti cei care considera ca meriti asta sa o faca.
Papa

| Solstițiu29 a răspuns (pentru OanaDD):

Croitor, orice fel de îmbrăcăminte
dumitruoctavian22@gmail.com

| anasimina a răspuns:

Iti recomand calduros sa te uiti pe site-ul https://ancamazilu.com/, face niste tinute deosebite si ai de unde alege. De la rochii, fuste, bluze, salopete, compleuri, eu sunt super incantata de toate produsele pe care le-am luat de la ea. Livreaza oriunde in Romania. Succes in a gasit tinuta idealahappy

| Solstițiu29 a răspuns:

Îți fac eu o rochie cocktail, pe masura ta. Detalii în e-mail

| oqbil a răspuns:

Incearca sa iei o fusta transparenta si sa porti tanga si bineinteles sutien

| Alesia229 a răspuns:

Te sfătuiesc să mergi sa îți iei ceva din Stradivarius sau Zara, iar pe partea de machiaj, fă-ți o programare la un salon de make-up, dacă nu ești cat de cat experimentata in asta.