| Paoo a întrebat:

Buna!
Se apropie Halloween-ul si nu am nici o idee ce costum as putea purta la petrecere va rog ajutati`ma cu ceva tutoriale sau idei de costumatii care sa necesite un machiaj care sa iasa in evidenta foarte tare.
Multumesc! Dau funda pentru raspunsurile bune!
PS : sa nu fie ceva gen vrajitoare sau chesti din astea de prost gust.

Răspuns Câştigător
| andrutza89 a răspuns:

Buna,eu iti zic parerea mea acum tu alegi si stii mai bine ce-ti place.De morticia din familia adams nu-ti place? Ce culoare esti la par? In caz de esti deschisa iti iei si o peruca bruneta,o rochie lunga neagra si un machiaz cu negru si fond de ten mult mai alb decat tenul tau, ar fi perfect. daca nu intr-o mireasa moarta sau ceva de genu, o rochita alba, fond de ten alb, cu mult negru la ochi si sa-ti faci cu rosu si o cicatrice pe fata. Sper sa-ti fi fost de folos la ceva.pup

| Paoo explică (pentru andrutza89):

Mersii mult m`ai ajutat fff mult cu ideea asta....ms. pup.

| andrutza89 a răspuns (pentru Paoo):

N-ai pentru ce merci pentru fundita pup

5 răspunsuri:
| JANAKS a răspuns:

Bună. Eu am decis, împreuna cu două prietenă, să ne facem Zombie (zombalăi ). Avem în plan să ne fardăm pe faţă cu tot felul de culori care să dea senzaţia că suntem 'moarte' :)).
Apoi, ca machiaj pentru mâini am vrea să ne facem ceva în genul : http://www.youtube.com/watch?v=EylRu5d-78I, dar ne mai gândim în legătură cu urmările acestui machiaj :))) (aici mă refer la desprindere lui de pe piele )

Ca îmbrăcăminte nu vrem să ne complicăm, ci doar să ne luam un maieu alb sau negru, iar pe deasupra ne punem un tricou rupt pe care am pictat pete de sânge, urme de mucegai de exemplu. Sper să ne iasă bine, şi sper că te-am ajutat în găsirea costumului de Halloween :3

funda te rog? :*

| butterlyfly a răspuns:

Pai ai putea folosi colierul asta :http://tutoriale.igorette.com/cum-sa-faci-un-colier-de-halloween/ cu machiajul asta http://www.google.ro/......tp?/imgres ai putea sa iti iei un costum cum ar fi sa te imbraci intr-o regina care a murit si cu colierul si machiajul chiar merge eu asa zic...:*