| melissaiss9922 a întrebat:

Buna!
Se apropie scoala si nu stiu cum sa ma imbrac si cum sa imi fac parul. Voi ce ziceti? Trec clasa a8a, nu port uniforma. si am parul lung, saten. aproape de fund...

Dau funda. multumesc! :*

3 răspunsuri:
| nebunick a răspuns:

Buna!
Imbraca-te cat mai obisnuit. Nu purta culori aprinse, care sar in evidenta pentru ca nu vei creste in ochii profesorilor.
Nu purta pantaloni taiati, prea colorati sau chestii de genul asta.
Parul tine-l prins mai mereu (coc sau coada), asa nu vei putea lua paduchi in caz ca e cineva prin scoala care are si nici profesorii nu se vor uita la tine prea atent, nu te vor certa ca ai parul desfacut sau ca porti culori prea aprinse.
Chestiile astea le stiu din proprie experienta. :*

| yully16 a răspuns:

Este decizia ta fieare are un stil al lui acum..eu nu as putea sa-ti zic cum sa te imbraci avand in vedere ca poate tie nu-ti place deci parerea mea imbracate cum te simti tu mai bine nu lua in seama ceea ce zice toata lumea ..bine un mic sfat nu strica nici-o data.happyhappytongue