| Andra1528 a întrebat:

Buna happy, se poate epila in zona intima cu benzi depilatoare?

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Tu poti sa incerci dar nu stiu ce reusesti sa iei cu benzile laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cremele depilatoare contin tot felul de iritanti, smulgerea cu ceara, benzi sau epilator deranjeaza ganglionii, raderea irita pielea iar epilarea cu laser poate produce probleme ale pielii ( arsuri, uscare excesiva, pigmentare, roseata ). Orice are un risc.

Dupa mai multe epilari cu epilatorul electric/ceara de zahar te obisnuiesti cu durerea. Ajuta mult exercitiile de respiratie petru gravide si ceva sa iti captiveze atentia ( muzica, o emisiune, ceva care sa te faca sa razi etc. ) Epilarea cu IPL e cu mult mai suportabila decat epilatorul electric si e vreo 600-700 lei un epilator IPL de la Philips de Black Friday.

| Mayaaaaaaa14 a răspuns:

Da, doar că zona este mult mai sensibilă decat cea de pe picioare. O sa doara cam tare, am încercat si eu, dar folosesc lama de ras, nu e prea ok, dar decat sa am probleme si dureri in timpul epilatului mai bine folosesc lama. Pupici

| Andra1528 explică (pentru Mayaaaaaaa14):

Multumesc mult :* eram curioasa daca nu este vreun risc o sa incerc te pup?

| Mayaaaaaaa14 a răspuns (pentru Andra1528):

Te pup și eu

| Andra1528 explică (pentru Mayaaaaaaa14):

Proasta idee? doare groaznic nu am rezistat pana la final.nu sti crema depilatoare cat timp tine?

| Mayaaaaaaa14 a răspuns (pentru Andra1528):

Ți-am spus ca o sa doara. Crema depilatoare pentru mine nu a fost Ok deloc, deoarece m-a usturat maxim. Poti încerca si asta, vei vedea, poate tu nu esti asa sensibilă ca si mine.

| Raven a răspuns (pentru Andra1528):

Vezi că nu toate cremele epilatoare sunt indicate pentru zona intimă
http://clovis.ro/......-genitala/