| Meineherz a întrebat:

Se pot aplica unghii false (forma rotunda), nicidecum patrata, caci la majoritatea am vazut patrate. Va multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| feelb a răspuns:

Buna.daca esti interesata de unghii false, intai ar trebui sa te documentezi foarte bine in ce consta aplicarea si alegerea formei lor.trebuie sa fii constienta de riscuriile la care te supui, iar daca esti in perioada adolescentei nu iti recomand.
revenind la ce te intereseaza pe tine... unghiile false se prelucreaza, deci pot capata multe forme, inclusiv cea rotunda.bafta!

| Meineherz explică (pentru feelb):

17 ani. Imi poti spune te rog frumos ce modele dau mai bine pe unghiile rotunde?

3 răspunsuri:
| Strwberrs a răspuns:

Buna! Sa stii ca la unghii cu gel sunt mii de modele cu forme rotunde. Insa trebuie sa tii cont de faptul ca sunt niste riscuri. Eu cand mi-am facut prima data unghii cu gel, m-au usturat degetele de zici ca le-am dat foc. Fii curajoasa, bafta!

| feelb a răspuns:

Multi inainte scumpa.sunt extrem de multe modele la care poti opta in cazul tau. avand in vedere varsta (17 ani) iti permiti sa porti culori puternice de vara, accesorii si modele haioase...lucruri care iti scot in evidenta varsta si personalitatea.nu iti pot spune un model anume pentru unghiile rotunde, dar te sfatuiesc sa eviti french-ul clasic, din punctul meu de vedere nu da bine.cel mai bine te poate sfatui manichiurista si de preferat este sa te lasi pe mana specialistului.