| 女明DongRi a întrebat:

Ce lungime pentru unghii ar fi potrivita la fete, dupa parerea voastra? (dati si poze) Si ce forma - mai rotunda sau patrata?

2 răspunsuri:
| Euletitia a răspuns:

Buna! Eule port in permanenta la o lungime medie(prea scurte nu imi plac, arata ca ale baietilor, iar prea lungi se rup repede, sunt inomode in sensul ca nu prea mai poti face nimic cu mainile si arata si de foarte multe ori arata vulgar) si in forma patrata(personal, nu imi place cea rotunda). In ceea ce priveste culoare, a incerc sa o asortez tinutei, pentru a nu fi jnici prea incarcata, nici prea stearsa si monotona, asa se face ca port atat rosu aprins, cat si mov inchis, dar si bej-nude, roz pudra ori lila.

| Piitica a răspuns:

Eu am forma patrata, deoarece nu imi place cea rotunda, asta depinde si de gusturi. Si despre marime cred ca si asta depinde cat de mari vrei tu si daca poti lucra, scrie cu ele... Dar asa o marime potrivita (nu foarte mari) arata bine.