| Roxana1990 a întrebat:

Am auzit de ceva masca pentru par pentru cresterea parului cu ulei de ricin,ulei de masline, vitamina a si galbenus de ou.Credeti ca este prea concentrata,functioneaza? As dori cateva informatii va rog,gen, cat de des se aplica, cat trebuie lasata pe par.Multumesc anticipat big grin

3 răspunsuri:
| Camelisa a răspuns:

Da este buna.Deoarece uleiul de ricin este bun pentru cresterea parului uleiul de masline pentru regenerare la fel ca si galbenusul de ou.De obicei masca de par se lasa in jur de 30 de minute. Poti folosi cu mare incredre aceasta masca, eu am folosit dar fara vitamina A. Poti incerca tot asa de bine si cu miere(inlocuiesti galbenusul de ou cu miere)
Numai bine.

| Kasia a răspuns:

Da e o masca foarte buna
daca ai parul lung foloseste 3-4 galbenusuri
daca e mediu 2 galbenusuri iar daca e scurt 1 galbenus

amesteca galbenusurile cu o lingura ulei de ricin, una de masline si fa o maioneza.adauga apoi o lingurita de vitamina a uleioasa si asta e. aplica pe par in special pe radacini si maseaza apoi acopera cu o casca de baie sau cu orice altceva ca sa tina de cald acolo.laughingar trebui sa o lasi sa actioneze minim 2 ore apoi sa te speli in mod normal pana se curata uleiul acela din par. daca ai parul uscat poti sa folosesti un balsam dar daca este gras sari peste acest pas pentru ca tocmai ai avut ulei in cap care a hidratat suficient parul

| jokiss a răspuns:

Nu conteaza concentratia, cu cat mai mult cu atat mai bine, conteaza sa o folosesti cat mai des si pe timp indelungat. de obicei la astfel de masti rezultatele se vad dupa 1 luna de folosire. bafta in continuare!