| IuliaLia2506 a întrebat:

Daca vreau sa ma vopsesc, dar fara decolorant, va iesi ceva la final? Sau trebuie neaparat decolorant?

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Cand vine vorba de blond termenul de vopsea e folosit gresit. Toate vopselele blonde (cele care te si fac blonda nu cele pentru nuantare) au decolorant in ele mai mult sau mai putin pentru ca altfel nu ar avea cum sa deschida parul.
Decolorantul pur (pudra) e foarte puternica, au fost multe cazuri in care parul s-a rupt efectiv si s-au trezit cu el scurt pentru ca s-a subtiat prea tare. Si daca parul tau nu e cu fir gros ai sanse sa se rupa si sa arate ca o matura. Daca te faci la salon s-ar putea sa nu fie asa de agresiva.
Vopseaua blonda cu decolorant e cea mai buna solutie. Depinde cum ai parul si cum vrei sa iasa. Eu aveam parul saten inchis si luam vopsea pe care scria "deschide pana la 4 tonuri" sau "deschide 4-5 tonuri" (Garnier sau Palette) si iesea un blond auriu. Este o vopsea de la Syoss (Lighteners se numeste) care deschide 9 tonuri, in caz ca vrei si mai deschis, totusi fiind mai puternica e un pic mai agresiva.

| Yurisa a răspuns:

Depinde cum vrei sa te vopsesti si cat de inchis e parul tau

| paulina1234 a răspuns:

Cred că depinde și de culoarea părului, adică dacă ai părul închis la culoare, este posibil să nu prindă culoarea sau să iasă o altă nuanță. Poți întreba și la un salon, baftă!