| Mihaela2 a întrebat:

Am parul saten inchis si vreau sa ma vopsesc cu blond..cam ce culoare mi ar iesi? tinand cont ca nu folosesc decolorant

Răspuns Câştigător
| alinutza007 a răspuns:

Fara decolorant o sa iesi un saten deschis.pt a iesi nuanta dorita iti recomand un decapaj.decapajul este o forma usoara de decolorare a parului.nu ti-l va strica deloc.se foloseste pudra decoloranta cu oxidant de 3%. fetele isi strica parul pentru ca folosesec oxidant de 12%.
dar daca esti multumita si cu un saten deschis nu mai apela la decapaj

4 răspunsuri:
| Iσαηα a răspuns:

Păi o să-ți iasă, având în vedere că ești șatenă închis, un fel de blond mai închis puțin. Dar zic că o să te prindă. Succes

| Bondarel99 a răspuns:

Pai trebuie sa folosesti un blond foarte deschis(neaparat sa fie cenusiu ca sa nu te trezesti portocalie)si iti va iesi un blond auriu, o culoare frumoasa. Daca vrei mai deschis, cand te vopsesti la radacini iti intinzi in ultimele 10 minute vopseaua si pe restul parului si va iesi mai deschis.Eu asa am facut si parul meu e destul de distrus.Nu te decolora, o sa faci cea mai mare prostie, decolorantul arde si te lasa fara par.

| LolaLollita a răspuns:

Daca te faci la salon, iti iese un blond inchis tongue Acasa risti sa iasa portocaliu.

| Kasia a răspuns:

Nu o sa iti iasa nimic fara decolorant. daca vopseaua este un blond foarte deschis(fara pudra decoloranta in ea) iti va deschide parul cu un ton.iti spun din proprie experienta.