| RebbiRebi a întrebat:

Am și eu o problema.
De aprox doua luni îmi tot apar coșuri pe fata, mai ales coșuri sub piele și nu știu ce sa mai fac ca sa scap de ele.
Mi-ați putea sugera niște creme sau tratamente naturiste?
As prefera sa-mi răspundă persoanele care s-au confruntat cu aceasta problema și au găsit soluția la ea.
Multumesc!

6 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Solutia pe care am gasit-o eu a fost la dermatolog. Dupa cateva analize mi-a recomandat un antibiotic si o crema pentru tratarea cosurilor, de asemenea, si o rutina pentru ingrijirea tenului. Doar in urma investigatiilor, medicul iti poate recomanda ceva pentru tipul de acneea cu care te confrunti. Lasa parerile de pe net, sfaturile babesti cu usturoi, spalatul cu sapun pe fata si alte cacaturi care iti poate agrava foarte mult problema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De curiozitate, ce vârstă ai? Și de asemenea, ești fată/băiat?

Acneea nu e o problemă apărută de ieri, există tratamente pentru combaterea ei. Deși un medic dermatolog sigur îți va recomanda produse mult mai eficiente.

Primul lucru de care trebuie să ții cont este vârsta, în momentul în care începi un tratament pentru acnee.
De asemenea, alimentația. Consumă cât mai puține fibre. Mergi pe salatăwinking

Folosește fețe de pernă dintr-un material curat, și bine clătit.

Evită contactul cu fața. De asemenea, coșurile pot apărea și din cauza produselor pe care le utilizezi pe păr.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cati ani ai? Poate ai acnee de la pubertate, oricum lucrul asta e perfect normal
Eu am GeroVital stop Acnee, ma dau de ceva timp cu el pe coșuri si nu mai sunt asa vizibile si s-au mai uscat.
Sau pentru mine e bun si usturoiul (Atenție:mie imi poate face bine usturoiul ls coșuri, dar tie iti poate strica tenul, fiecare cu tenul lui) usucă coșurile!
Eu si acum am acnee, dar mai putina. Si mi-a apărut în urma cu 2 luni pe frunte si putin pe obraji.

| Vladescape a răspuns:

Aceasta chestie e perfect normala pentru fiecare om, se numeste acnee. Se poate produce de la pubertate, varsta, fata neigenizata, emotii etc. Nu iti fa grij, vor disparea de la sine

| anaandreea124 a răspuns:

Salut, cel mai bine ar fi sa cer sfaturi unui dermatolog in privinta asta, poate cineva iti recomanda o crema si in cazul tau problema se va agrava, pentru ca actionam diferit asa ca cel mai bine du te la un specialist