| Andreutza098 a întrebat:

Bună seara, aveam părul lung, l-am tăiat și mi-am făcut ombre, însă s-a primit o culoare blond oribilă și nu-mi stă deloc. Acum aștept să-mi crească părul ca să pot tăia partea de păr blond deoarece mă arată prea matură pentru vârsta pe care o am. Cum scap mai repede de blond? Aș putea să vopsesc doar ombrele în culoarea mea naturală?
Vă rog ajutați-mă!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Color b4 nu te ajuta cu nimic, el te ajuta sa ajungi la cea mai deschisa nuanta a ta sau daca ai folosit doar saten inchis, brunet pe un par natural te ajuta sa ajungi la nuanta ta naturala. Dar vopselele blonde, roscate, saten auriu etc. iti distruge partial pigmentul firului de par si nu ai cum sa mai ajungi la nuanta ta naturala.

Ai putea sa folosesti o culoare asemanatoare cu parul tau si sa te faci doar pe partea blonda sau ai putea sa folosesti un nuantator de la loncolor si sa-ti faci tot parul cu el. Eu folosesc a doua metoda ca sa scap de blond ^^

| Gimmy97 a răspuns:

Mai bine le vopsesti sau, ai putea sa faci transplant de par happy dar nu cred ca vrei asta, sau te duci la un coafor specialist.

| Piculist_Mihaela_1994 a răspuns:

Folosește mai întâi o vopsea ca să înlături pigmentul artificial și dacă nu îți place rezultatul poți sa folosești o culoare la alegere.
Vopseaua de înlăturat pigmentul artificial se cheamă colorB4