| PatriciaBleier11 a întrebat:

Buna seara, ce parere aveti de vopseaua de par Apivita, am parul saten foarte inchis si vreau sa ma vopsesc un roscat/ morcov? Acum doua luni am mai fost vopsita cu henna, dar doar am dat parului o tenta de vișiniu inchis. Credeti ca se va prinde pe par inchis fara decolorare?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Roscat sau morcov?
Roscat este spre rosu, iar morcov este deja portocaliu/ cupru.
daca esti inca vopsita visiniu, pe par inchis nu se pot pune culori deschise, fiindca nu se prinde vopseaua.
Trebuie decolorare in prealabil.

| Furnicuta000 a răspuns:

In afara de faptul ca nuantele deschise nu prind pe par inchis la culoare, nu cred ca va prinde nimic peste henna...