| MyLoveIsOnlyForYouButDontWorryIHaveAEmoHeart a întrebat:

Am o intrebare, pentru ca eu sunt mai neexperimentata cu vopselele de par, coloratul si decoloratul. Am parul saten inchis si lung, si vreau sa-mi vopsesc partea de jos a parului un visiniu mai inchis. Ar trebui sa ma decolorez sau m-ar prinde si asa vopseaua? Dau funda kisskiss

Răspuns Câştigător
| DΣΣΔ a răspuns:

Se va prinde nu va trebui sa te decolorezi. si in plus nu e bine pentru tine verisoara mea mai mare s-a decolorat si i s-a ars parul. acum numai bruneta se vopseste funda te rog mult si dulce plzzz te rog

3 răspunsuri:
| Muflă a răspuns:

Ai zis că vrei vişiniu ÎNCHIS, deci probabil merge şi fără să-l decolorezi. Dacă te decolorezi e posibil să iasă mai aprinsă culoarea, sau chiar roz/mov... depinde de vopsea, nu pot să spun până nu văd culoarea

| αиdяαdα a răspuns:

Eu zic că ai putea decolora foarte puţin partea care o doreşti vişinie. Dar înainte ai putea să încerci şi fără decolorat, poate îţi place! Dar ţinând cont de faptul că ai părul şaten închis, slabe şanse să se observe!

| crisgirl22 a răspuns:

Uite cum e... daca vrei cu adevarat un visiniu inchis de calitate, cea mai buna solutie ar fi sa te decolorezi si dupa sa aplici pigmentul dorit. Sper sa-ti reuseasca!:*:*:*