| CassieII a întrebat:

Bună seara. Ce părere aveți despre decolorarea parului în blond platinat? Mă bate un gând având părul șaten să mă fac așa, doar că în același timp îmi este frică să nu regret. Am un păr sănătos de mai bine de 2 ani și nu am vârfurile despicate, nu am probleme la el și nu se mai rupe deloc de când am făcut un tratament, dar neavând o culoare deschisă a părului mă gândesc că ar trece prin mai multe "etape" ale decolorării și asta l-ar afecta. Am zile în care zic "astăzi îl decolorez sigur", alte zile în care mă răzgândesc.laughing

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu recomand, fiindca degradeaza si arde parul ireversibil.
Arata frumos 1-2 luni, dar dupa ce creste si trebuie sa-i faci o alta decolorare, ajunge sa fie ars si arata ca o matura in cap.

1 răspuns:
| blackann a răspuns:

Nu te mai lua dupa Violetta... ea habar nu are, doar se baga ca un vierme peste tot. laughing)

Daca folosesti produse de calitate normal ca nu se "degradeaza ireversibil". Eu folosesc doar produse nontoxice pentru par si il decolorez o data la 4-5 luni si nu e nici subtire firul, nici uscat parul etc. Daca o sa folosesti Dove/Nivea ca Violetta... normal ca il distrugi ireversibil.