| lorypoly a întrebat:

Hei! Am incercat de curand sa-mi fac varfurile mov cu un nuantator dar culoarea nu s-a prins din cauza culorii inchise a parului, cred ( saten ). Oare daca intai m-as da cu un nuantator de o culoare deschisa, cum ar fi blond si apoi peste sa vin cu cel mov ar merge?
As vrea sa evit decolorarea.
Mersi!

Răspuns Câştigător
| CristianaMaria a răspuns:

Eu sunt vopsita mov de vreo 3-4 luni.din pacate niciodata o culoare deschisa nu va prinde pe una inchisa.trebuie decolorat.dar exista un produs olaplex care decoloreaza fara sa arda parul, cauta pe net.eu m-am decolorat cu el la salon dupa care m-a vopsit.precizez ca vopseaua nu tine pe parul decolorat dar cum stiinta evoluează, am cumparat de la mall un sampon cu 65 de lei la un litru care pe langa proprietatile lui de sampon e si colorat si dupa fiecare spalare imi coloreaza doar varfurile decolorate(deoarece nu prinde pe par nedecolorat) in gri/mov. Poti cauta pe net despre olaplex.eu zic ca merita si nu arde parul. Oricat te străduiești, nu prinde blondul pe culori mai inchise.te pup si sper sa iti gasesti o solutie potrivita intr-un final!

2 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna,

Nu. O sa o faci degeaba pentru ca nu o sa-ti prinda. O culoare deschisa nu prinde niciodata pe alta inchisa, blond in niciun caz. Singura solutie, daca chiar iti doresti asta, este decolorarea. Foloseste un oxidat mai mic, cat sa-ti deschida un pic nuanta la saten ca sa prinda movul, eu asa am facut sa am varfuri rosii happy.

| Elena2001BR a răspuns:

Chestia e ca nu se stie daca se va prinde blondul, dar merita sa incerci ..nu ai nimic de pierdut.e un nuantator si se va lua dupa cateva spalari. Daca merge ..sigur se va prinde si movul. asa ca incearca!