| Radandam a întrebat:

Bună seara! Dacă am o aluniță sub barbă,alunita este in piele, in care imi cresc fire de par, e ok sa tai firele de par cu foarfeca? Si voiam sa intreb daca alunitele in piele de culoare maroniu sunt periculoase la fel ca cele care sunt iesite la suprafata.Cu ce ar trebui sa tai firele de par din alunita? Si de la ce varsta esti predispus sa dai in cancer de piele? Si care ar fi simptomele cancerului de piele? Astept raspunsuri, poate ati fost in cazul meu.

4 răspunsuri:
| Hehdhdjeheh a răspuns:

Nu are nimic dacă îți tai parul cu o foarfecă. Si mai bine te duci la un specialist sa il întrebi dacă alunita e in regula periculoase si /sau trebuie scoasă. (Indiferent de cati ani ai)

| Cismi a răspuns:

Taie fara griji, si eu am una tot pe barba, de obicei cresc mai mari si mai repede asa ca e nevoie sa le tai mai des. Doar lasa le in pace, personal am alunite (gen puncte maro) pe fiecare parte a corpului)

| Radandam explică (pentru Hehdhdjeheh):

Mai am o luna pana la bac, si ziceam dupa ce termin cu bacul sa fac un consult, poate mai trece si din pandemia astalaughing)

| Hehdhdjeheh a răspuns (pentru Radandam):

Da pai cel mai bine asta faci rolling on the floor)