| Radandam a întrebat:

Dacă am o alunita sub barbă dar alunita este în piele, cresc fire de par în ea, are ceva dacă parul de acolo îl iau cu mașina de tuns? Alunita e în piele nu cred ca ar avea ceva ca nu se poate tăia alună daca e în piele, nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

De ce nu mergi la un dermatolog sa vada alunita respectiva?
In principiu daca e sub nu are nimic daca il tunzi.

| Radandam explică (pentru aditimus):

Am fost și a zis ca pot cu mașina de tuns

| aditimus a răspuns (pentru Radandam):

Atunci tunde-te