| Radandam a întrebat:

Alunitele negre care sunt în piele, nu în relief, in care cresc păr, sunt periculoase?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cel mai bun raspuns ti-l poate da doar un medic dermatolog, nu m-as baza pe ce scrie unul sau altul din citite de pe net.

| Radandam explică (pentru Simpatic):

Am programare, dar îmi e sa nu îmi zică ca trebuie sa o scot, sau ca am cancer, îmi fac tot felul de filme.

| aneliram a răspuns:

Orice alunita, si bu numai ar putea deveni periculoasă, nu pot sa-ti dau radpuns, consulta dermatologul.

| NuCitescNotificari a răspuns:

Nu sunt periculoase, decat daca sunt mari (de un centimentru sau peste un centimetru)

| Radandam explică (pentru NuCitescNotificari):

Și cum se poate măsura?

| NuCitescNotificari a răspuns (pentru Radandam):

Intreaba un doctor.

| svenhassel13 a răspuns:

Iti spun sigur ca NU

| Radandam explică (pentru svenhassel13):

De unde ești asa sigur?

| svenhassel13 a răspuns (pentru Radandam):

Are tatăl meu.