| MissBlack a întrebat:

Daca am parul saten inchis, spre brunet, si vreau sa ma vopsesc roscat aramiu.imi poate iesi culoarea dorita? Sau trebuie sa ma decolorez intai? Multumesc frumos happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e brunet ai pus-o :)).
Daca e vopsit nu-l mai vopsii si spalate cu sampon care ajuta la scoaterea culorii din par.
Si decoloreaza parul lunar asa : http://lifepassionandbeauty.blogspot.ro/......ui-cu.html

Dupa mai multe decolorari naturale poti incerca sa-l faci sau mergi la salon. Nu ar fi recomandat sa il decolorezi ca de' este tortura pentru el dar daca vrei nuanta rapida altfel nu poti.
Citeste asta : http://xhellgirlx.wordpress.com/tag/par-roscat/
Daca alegi sa-l decolorezi si totusi iti iese asa poti si aici sa il decolorezi natural ca sa iti iasa mai deschis.

Oricum ti-as recomanda sa mergi la un stylist acasa nu-ti va iesii nuanta uniforma si este nevoie de o decapare si toate minunile.

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu iti va iesi nuanta dorita, decoloreaza-l sau mai bine du-te la un salon

| Bondarel99 a răspuns:

Iti iese chiar roscat aramiu daca te faci cu un blond auriu amestecat cu un roscat...nu stiu exact care combinatie e buna, dar daca iti iei direct roscat aramiu nu se vor vedea decat niste reflexii.

| oBuburuză a răspuns:

Buna.
Daca parul tau este natural va iesi daca l-ai mai vopsit pana acum. nu cred!

| InsertName a răspuns:

Eu zic ca nu prea. daca aveai o culoare mai deschisa( blond sau saten) se putea.

| Allyyyyy a răspuns:

Din experienta iti zic ca mai bine l`ai decolora intai happy

| xTania a răspuns:

Daca nu te-ai vopsit pana acuma si ai parul tau natural poate iesi daca esti vopsita cred ca ar merge daca bagi de mai multe ori roscat in par. Parerea mea big grin Succes!

| Bianca850 a răspuns:

Daca parul este foarte inchis trebuie decolorat pentru a obtine nuanta dorita. Cel mai bine este sa mergi la un salonsau sa ceri parerea unui specialist in domeniu laughing Mult succes!