| GiiaaBăă a întrebat:

De vreo patru zile mi-au aparut pe feta doua pete rosii uscate, de o parte si de alta a gurii, putin mai jos. Nu ma mananca deci nu cred ca e iritatie, ma gandeam sa nu fie de la frig. Mi se usuca tenul foarte tare mai ales cand e frig afara chiar daca il am gras. Ma spal in fiecare dimineata si seara cu sapun Protex, e cam singurul care imi face bine. Ma confrunt cu cosurile de vreo 4 ani. Am dat si cu crema de galbenele pe pete si parca au mai trecut, dar nu de tot. Nu mi s-a mai intamplat niciodata pana acum si chiar nu stiu de la ce ar puteta fi.

5 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Nu inteleg exact unde si ce ai.
daca ai crapaturi la colturile gurii, e zabaluta, foloseste crema aciclovir si trece.

| Trisanony a răspuns:

Am un coleg care are si el pete la gura si ale lui apar de la frig si cand il bate vantul, se poate ca si ale tale sa fie la fel cum crezi si tu.

| GiiaaBăă explică (pentru Trisanony):

La asta ma gandeam si eu, cand era cald afara nu apareau. Acum cu frigul asta au aparut asa deodata.

| Ayshaa a răspuns:

Eu am o problema mai grava, acneea, ma lupt de 2 ani si nu trece... Acum cateva luni am inceput sa folosesc produse de la "Clinique", sunt ff bune! Ia ti macar un sapun de la ei si vei vedea rezultatele imediat! Si de la ce apar? Depinde cati ani ai ca poate este de la "puberty", mai ales de la ce mananci!

| GiiaaBăă explică (pentru Ayshaa):

Nu am avut acnee niciodata, doar cateva cosuri pee care mi le fac mai mult singura ca umblu toata ziua cu mainile pe fata. Am 16 ani si au inceput sa imi treaca de tot cosurile, dar petele alea ma enerveaza rau.