| DacaVreiSaVeziNimikTeRogSaDaiUnCLICK a întrebat:

eu am parul cat de cat ondulat si as vrea sa il indrept in asa fel incat in ziua respectiva sa stea tot asa DREPT insa NU cu placa; cum as putea sa il indrept fara a folosii aceste "unelte"de coafat

4 răspunsuri:
| BeautyTeacher a răspuns:

Pai te speli pe cap te descalcesti bine bine si cu o mana te piepteni si cu cealalta te usuci cu fionul, adica in timp ce tragi cu pieptenul te usuci.asa am facut si eu. sper sa iti fost de folos:*

| Iasmiine a răspuns:

Exista creme pentru ati sta parul drept. Dar sunt scumpe. Dar poti gasi si ieftine big grin. Sau daca nu vrei sa folosesti placa deoarece iti arde parul, iti poti cumpara o crema cu care te dai inainte sa te faci cu placa. Si nu`ti mai arde parul. Funda;;]?

| SeptemberSweetDisaster a răspuns:

O crema ar fi perfecta. daca nu doresti sa folosesti placa de indreptat.Cu toate ca pretul este destul de piperat, nu iti arde parul deloc.Ai putea si sa te speli pe cap, si in timp ce te usuci cu feonul sa iti intinzi parul cu o perie rotativa(simpla, nu electrica). Iti va indrepta parul cat de cat, bineinteles nu ca una electrica, sau o placa. dar totusi se va observa.

| Alexandra_3922 a răspuns:

Foloseste ceara de par atunci cand il perii si apoi aplik fixativ