| ~#YouKnowYouLoveMe#~ a întrebat:

Parul meu e ondulat. Cum il pot face sa fie drept? Eu imi indrept parul destul de des, dar totusi vreau sa am parul drept si fara placa. Credeti ca as putea folosii ceva sampoane pentru parul drept?

4 răspunsuri:
| marrr a răspuns:

Si parul meu este ondulat si il faceam cu placa in fiecare zistraight face dar s-a ars in mod evident si am lasat placa acum cateva luni, prin decembrie 2009. Nu te sfatuiesc sa ti-l mai indrepti cu placa pentru ca ti-l strici! Abia acum mi-am dat si eu seama ce par frumos am si fara placa[pentru ca la cele care au parul ondulat, pur si simplu nu sta ca la cele care il au dreptstraight face]. Recunosc ca inca sunt invidioasa pe cele carora le sta parul super dupa ce se indreapta, insa trebuie sa ne multumim cu ce am primit de la Dumnezeubig grin. Apropo, sampoanele sau balsamurile de indreptat parul nu au efect, poate doar ti-l fac mai moale[de la Johnson's Baby]

| T30D0RA a răspuns:

Nu cred ca sunt bune sampoanele care "zic" ca indreapta parul. Mai bine foloseste o solutie inainte sa te dai cu placa, pentru ca asta nu o sa-ti faca rau.

| manna a răspuns:

Salutare! din pacate tin sa-ti zic ca nu exista nici o metoda de indreptare totala si definitiva a parului, chiar si chimia de indreptare nu face decit sa til aranjeze un pic, dar aricum dupa fiecare spalare ( neaparat cu sampon de intretinere pentru par drept) esti nevoita sa-l indrepti... exista pe piata o multime de creme si solutii, dar toate sunt in scop de " suport" pentru mentinerea parului indreptat cu foehnul sau placa, totusi eu una chiar daca sunt creata, ma bucur! fac si eu combinatii, cind drept, cind cret, cind strins in coada... ma joc! happy sunt originala in fiecare zi. happy bafta!

| selena_2045 a răspuns:

Exista...se numesc "Japanese straightening" sau "Thermal reconditioning", se face la salon si este ceva ca permanentul doar ca il face drep si tine asa vreo 6 luni doar ca este puntin c`am scump...happy