| Marianneftw a întrebat:

Buna seara.
Ma epilez cu epilatorul si aproape toate firele imi cresc sub piele. Si nu am chef sa stau sa scot cate unul cu forfecuta sau penseta. Ce as putea sa fac?

7 răspunsuri:
| fdhgcvnb a răspuns:

Încearcă să te exfoliezi săptămânal. :)
http://www.romedic.ro/reguli-pentru-o-exfoliere-eficienta-0P14443

| OnuOnulică a răspuns:

Nu ai ce să faci. Doar să recurgi la epilare definitivă cu laserul.

| betibeti50 a răspuns:

Incearca si cu ceara, eu ma fac singura cu aparat si rezerva si nu mai creste decat ff rar.

| cosmin2904 a răspuns:

Din ce am inteles cel mai ok e cu benzi d-alea cu ceara. Crema distruge firele cu care intra in contact dar raman radacini si e posibil sa creasca aiurea dupa, ceara smulge din radacina! :d