| Crocaa a întrebat:

Buna seara TPU.Daca se pricepe cineva va rog,as avea cateva intrebari despre manichiura cu gel. Dupa primul strat de gel,cel de baza,pot construi unghia cu orice gel? Fie colorat,fie cu sclipici sau de camuflaj? Iar apoi pot sa aplic sclipici/paiete direct pe gelul de constructie? Si nu in ultimul rand, la final daca folosesc top coat finish mai trebuie gel de sigilare?

2 răspunsuri:
| ChemoshRDB a răspuns:

Da, poti, si da, trebuie

| Twilightthevampires a răspuns:

Dupa primul strat de gel se construieste unghia
dupa aia se aplica frenchu sau orice gel colorat vrea\
apoi se aplica un strat de gel incolor mai gros pentru forma
sepileste unghia pentru a da forma
la final se face finishu

raspunsu de la o prietena :X