| maphiotul a întrebat:

Buna seara tpu-tisti.Stiti daca e vreo diferenta intre testerele de parfumuri si parfumurile propriu zise?
Am testat de 3 zile pe mana intr-o parfumerie si tot miroase desi m-am spalat.Stiu ca se da pe acele hartiute dar eu am preferat sa vad cum miroase pe piele

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unii umbla cu cioara vopsita si alea din mostre sunt mai tari si rezista mai mult decat cele normale
Motivul e evident

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Testele sau mostrele sunt de fapt din parfumurile originale care nu difera mirosul deci sunt aceleasi ca si in sticlele mari de parfum doar ca acestea sunt de dimensiuni reduse de aceea se numesc mostre sau teste sau eșantioane create special ca sa foloseasca clientii magazinelor ca sa nu mai desfaca un parfum sigilat.

| maphiotul explică (pentru CristiDinBucuresti):

Erau exact de aceeasi marime

| Dismally a răspuns:

Nu ar trebui sa fie nici o diferenta, dar uneori se intampla sa fie. Am patit de doua ori, un parfum l-am incercat la un prieten si in parfumerie, cel din magazin era oribil, nu avea nici o treaba cu realitatea, ori era o facatura ori expirase nu stiu. Al doilea il incercasem in parfumerie, era ok si mi l-am cumparat de pe net, cand l-am mirosit era mai bun, mai complex decat ce incercasem eu la magazin. Restul au fost similare.
Aa, mai avea si o mostra care mirosea oribil, probabil expirase, nu stiu ce era cu ea.