| marianamay a întrebat:

Buna seara tuturor! Am abces la o masea si ma doare foarte tare.Maseaua nu arata rau,nu e cariata,este intreaga dar am abces temporar, am azi si peste cateva luni am din nou abces.
Imi poate face drenaj la abces ca sa imi scoata puroiul ala? O sa ma mai doara dupa ce imi face acel drenaj?

Răspuns Câştigător
| michelia a răspuns:

Te duci la dentist si stie el ce sa-ti faca. Nu lua antibioticele inca. Rabda pina miine si mergi la cabinet altfel se va tot repeta problema. Abcesul nu-l faci pe o masea sanatoasa; are o problema si acum doar o ocolesti.

1 răspuns:
| teodora200004 a răspuns:

Daca nu vrei sa faci drenaj, eu zic sa iei un antibiotic, desigur recomandat de un medicwinking Antibioticul va indeparta puroiul; si eu am avut abces si cu antibiotic mi-a trecut... :/