| anonim_4396 a întrebat:

Stie careva ce trebuie sa fac sa nu-mi mai creasca parul? Cand spun "parul" ma refer, pe picioare, pe maini, mustata si in cap. Imi creste foarte repede. Cand ma epilez, folosesc crema de la Veet. Daca imi rezista picioarele .fine 2 zile e mult! sincer nu mai stiu ce sa fac. Aveti voi vreun sfat. ceva remediu? va rog din suflet ajutati-ma.:* multumesc!

19 răspunsuri:
| Brigitta a răspuns:

Pai atunci continua tot cu Veet dar cu ceara rece. E bun si usor de folosithappy

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Inca o posibilitate este sa folosesti o crema pentru incetinirea cresterii parului. Gasesti la avon... Folosita zilnic da rezultate foarte bune.

| SweetCandy a răspuns:

Incearca q ceara sau q aparat de epilat e dureros insa poate tipa aproximativ o luna si astfel mai si rareste firele de parhappy

| eek a răspuns:

Foloseste ceara sau epilator.nu se merita sa dai atatia bani ca sa te depilezi doar pe 2 zile.tongue

| MeimeiPinguinu a răspuns:

Cu ceara e o buna solutie, parul iti creste mult pentru ca tu de mica ai inceput sa te epilezi

| Shery a răspuns:

Fa-te cu ceara. e mai incomod, dar tine mai mult.

| mami a răspuns:

Intreaba un medic specialist, nu te lua dupa toate sfaturile la colt de strada, mai ales ca fata daca iti creste si mustata
poate ai probleme hormonale

| anda_1885 a răspuns:

Cremele epilatoare la fel ca si lama de ras fac ca parul sa creasca repede. incearca un epilator sau ceara. stiu ca amandoua dor mai tare, dar ceara folosita de fiecare data la epilare slapeste radacina firului de par si il face sa creasca mai greu, in unele zone putand sa il indeparteza de tot. dar asta dupa mai mult de 1 an de folosire. nu incerca epilarea permanenta pentru ca poate dauna pielii( nu la toata lumea, dar sa fim precauti)

| anda_1885 a răspuns:

Revin cu inca un raspuns. cineva a zis sa intrebi doctorul fiind ca iti creste si mustata. nu e o problema medicala asta. corpul tau secreta o anumita substanta in cantitati mai mari. chestia cu secretia acestei substate difera de la femeie la femeie, la fel ca si varsta la care iti vine ciclul.

| anaid a răspuns:

Foloseste epilator, ceara nu e buna de nimic mai ales aia de la veet, crede`ma am incercat`owinking

Răspuns utilizator avertizat
| little_miss_sunshine a răspuns:

Foloseste ceara sau epilator, e mai dureros dar 3 saptamana nu mai ai griji.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Ori cremă, ori lama este același lucru.
Schimbă modul de epilare. Aplică ceară în toate zonele unde dorești să te epilezi, pielea rămâne mult mai fină, crește mai greu (3-4 săptămâni nu ai nicio grijă), aplică o cremă după epilat cu rol de închidere a porilor, antiseptică, emolientă și hidratantă.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc mult. am sa incerc cu ceara si epilator si am sa vad rezultatele. am sa va spun cum evolueaza lucrurile :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce ti-a spus Cristina, cu laserul, e eficient. Si mergi si la doftor cum spune Mami, ca nu te musca si sigur nu ai ce pierde.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Foloseste mai bine un epilator

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai dori sa nu-mi mai creasca par pe fata cum sa fac si eu folosec ceara

Răspuns utilizator avertizat