| Dianaㄨ a întrebat:

Stie cineva cam cate fire de par pica la o spalare? Stiu ca pe zi 30, dar ...cand iti speli parul, in medie cate? Pentru ca ma sperie, pica in prostiestraight face

Răspuns Câştigător
| Iony_5207 a răspuns:

Gresit. In medie, pe zi, cad in jur de 50-100 de fire. La spalare nu stiu cat cad...acum depinde si de tipul parului. Daca e uscat, fara volum si varfuri arse/despicate este posibil sa cada intre 30-50 fire.

P.S.: Un mic sfat: nu iti usca parul cu feonul/frecandu-l cu prosopun si nu-l pieptana atunci cand e ud/semi ud.

2 răspunsuri:
| MaddaHz a răspuns:

La spalat, in medie e normal sa cada intre 50 si 70 de fire. Insa caderea masiva a parului poate fi si un simptom a unor dereglari endocrinologice! Stresul si alimentatia necorespunzatoare de asemenea pot fi cauza unei caderi excesive a parului. Ar fi bine sa mergi la un dermatolog pentru a afla care este cauza happy

| Dianaㄨ explică (pentru MaddaHz):

Multumesc foarte mult pentru raspunshappy