| Simonatiba a întrebat:

Stie cineva ce se intampla daca adaug violet de gentiana in vopseaua de par? Vopseaua e tot un fel de roscat-violet.

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Daca adaugi violet in vopseaua neagra va iesi cu reflexe albastre-mov, daca adaugi violet in vopseaua blonda va iesi cu tente de gri, daca adaugi in vopseaua rosie nu prea va iesi nimic sau va trebui sa pui o cantitate mare. Eu zic ca mai bine te vopsesti normal si apoi te clatesti cu violet (umpli chiuveta sau un lighean cu apa si pui vreo 10 picaturi sau mai mult de violet si te clatesti). Asa daca nu iti place macar se duce la urmatoarea spalare.

| Iote a răspuns:

Te faci rosie, rosu-aprins.