| BubuElly a întrebat:

Bună, a încercat cineva violet de gențiana pe parul roșcat (nevopsit de 2luni)

Răspuns Câştigător
| Ramona45 a răspuns:

Eu am încercat pe parul blond. E o culoare frumoasa însă te murdărești, după ce ți vopsit și uscat parul ți se poate lua culoarea pe haine sau chiar pe piele.

| BubuElly explică (pentru Ramona45):

Îmi poți spune pașii te rog?! Cum ai aplicat?!

| Ramona45 a răspuns (pentru BubuElly):

Da, desigur. Pai. pui in apa culoare mov iar apoi îți bagi parul in apa colorata, după care trebuie direct fără al clăti sa l bagi intr-un prosop pe care nu l mai folosești și sa l ștergi oarecum un pic după care usucă cu uscătorul. Eu asa am făcut. Grija mare pentru ca pătează și mainile o sa ți fie mov și recipientul in care faci apa colorata o sa se păteze. Dacă te murdărești pe maini îți recomand Pepa, sau clor ca sa te ștergi cu discheta.