| NuConteazaNumeleee a întrebat:

Stie cineva o masca de par (babeasca) buna? (precizez ca am parul aproape pana la fund si este vopsit) happy FUNDA

Răspuns Câştigător
| ionutzxz a răspuns:

Uite ce iti zic eu big grin :
Masca cu miere si galbenus de ou este o masca buna este cea cu doua lingurite de miere amestecata cu un galbenus de ou. Aceasta se omogenizeaza bine si se aplica dupa ce parul este proaspat spalat, deasupra radacinii lui, lasandu-se circa 15 minute, dupa care se clateste. Aceasta masca este foarte potrivita pentru un par Lung si Gras sau
Masca cu miere si lamaie
O alta masca eficienta este cea cu miere si lamaie. Se amesteca sucul de la o lamaie cu o lingura de miere si una de apa. Masca rezultata se aplica pe par si se mentine pe acesta in jur de 15 minute. Funda pentru scris macar laughing

| NuConteazaNumeleee explică (pentru ionutzxz):

Am intrebat de curiozitate. Ulei de ricin cu galbenus de ou si zeama de lamaie folosesc si vroiam sa vad si parerea altora...sau ma roglaughing

| ionutzxz a răspuns (pentru NuConteazaNumeleee):

Nu-i nimic stii ca te iubesc laughing

| NuConteazaNumeleee explică (pentru ionutzxz):

Am aflat acumtongue

| ionutzxz a răspuns (pentru NuConteazaNumeleee):

Las ca e bun big grin :* o zi buna

| NuConteazaNumeleee explică (pentru ionutzxz):

La fel