| andreea4ever a întrebat:

Stie cineva o solutie pentru accelerarea cresterii parului? O solutie, o crema, un sampon. Ceva, orice.Multumesc anticipat.:*

Răspuns Câştigător
| Emeraude a răspuns:

Eu folosesc cu incredere uleiul de ricin care in cazul meu a avut efecte miraculoase. Anul trecut, prin martie, cand am inceput tratamentul, parul de abia imi atingea umerii, iar acum trece de jumatatea spatelui in lungime. Plus ca mi-a "reparat" problemele cu firele spicuite, arse, in parte. Eu l-am folosit la inceput o data pe saptamana, tinandu-l pe cap 2-3 ore, dupa care samponam normal. De la un timp il folosesc cam la 2-3 saptamani. Trebuie sa tii cont de faptul ca folosit in exces( mai mult de o data pe saptamana, de ex) poate avea efecte adverse ( de ex, ti se ingrasa prea tare parul, etc).
Folosit in combinaatie cu uleiul de masline, un exceptional hidratant, cu vitamina E, otet pentru fortificare si stralucire si un galbenus de ou, e de-a dreptul superb!
Ti-l recomand cu caldura!
Btw, nu este nici scump! O sticluta costa in jur de 2, 5-3 lei!
Succes, pa-pa!

2 răspunsuri:
| tina28 a răspuns:

Ulei de ricin...

| gigiro a răspuns:

Pantovigar-capsule sau solutie si mai ales. celebrul gaz(petrol lampant). Trebuie atentie insa, pentru ca daca ai pielea sensibila, s-ar putea sa te "arda ""un pic.