| DiamondShine a întrebat:

stie cineva pentru ce este tonerul de vopsea de par? Nu ma refer la acel nuantator sau la vopseaua semipermanenta,ma refer la acele culori care sunt in cataloagele vopselelor numite tonere si au diverse nuante:alb,rosu, albastru...Am parul blond si as vrea sa stiu ce efect are acel alb asupra parului meu galben(il face alb sau uniformizeaza culoarea pe care o am deja in cap)
Dar daca amestec acel toner cu vopsea blond deschis si ma vopsesc? A incercat cineva? Ce rezulta? Ce efecte are? Dau fundita:*

1 răspuns:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @DiamondShine! Tonerul se utilizează de obicei după decolorare, pentru corectarea nuanţelor de galben pui sau de portocaliu, prin adaugarea câtorva tonuri mai închise.Nu este nici un pericol de colora părul în blond închis sau şaten.
Cu alte cuvinte, toner-ul stinge, potoleşte, temperează culorile prea aprinse, prea stralucitoare.
O zi cu zâmbet să ai!