| Tina_6733 a întrebat:

stiti cum pot sa-mi intaresc unghiile si sa le fac sa creasca?

4 răspunsuri:
| allleeeee a răspuns:

Cu ulei de ricin.Sau du-te la Plafar si poate iti recomanda ceva farmacista.

| Fillaide a răspuns:

Ameste apa cu suc de lamaie si sare, si tine-le cateva minute in fiecare zi.
Freaca-le cu o felie de lamaie, le va intari si vor creste mai repede.

Unge-le cu iod, la fel le stimuleaza cresterea si le intareste.
Poti folosi si intaritorul de la Farmec(e in jur de 5-6 lei si da rezultate).
De asemenea trebuie sa ai o alimentatie bogata in caclciu.

La mine aceste sfaturi au functionat.
Succes!

| Cleona a răspuns:

Da-le cu mult lac de unghii, si apoi da-le cu lac de cresterea unghiilor(e la avon), curata-le in fiecare zi...

| PerfectDefect a răspuns:

Uleiul de ricin :d. Il gasesti in farmacii si costa in jur de 3 Ron o sticlutza. Se mai foloseste si pentru cresterea genelor si a parului :d.