| Dana003 a întrebat:

Cum sa-mi intaresc unghiile?

Răspuns Câştigător
| iiSceneXX a răspuns:

Buna.
Si eu am avut aceeasi problema. Mi se rupeau intr-una.
Incearca sa folosesti un tratament de intarire. Eu am folosit de la Kallos. Ma faceam cu oja aia, apoi aplicam ce lac doream peste si mergea. Incearca sa masezi cuticulele. Nu le taia. Pileste ubnghiile intr-o singura directie, aplica un nou strat de lac tot la 2-3 zile. Cand te plictisesti, ori cu ce ulei ai, maseaza usor cuticulele. Incalzeste ulei de masline * sa fie calut, nu tare * si tine acolo unghiile, cat ai tu rabdare. Ajung si 15 min.
Alimentatia inceaca sa iti fie mai sanatoasa : bea multa apa, consuma legume si fructe. Nu manca prostii. Mananca regulat.
Astfel, unghiile vor creste mai bine, si vor fi mai tari. Mie una mi-a reusit. Bafta

5 răspunsuri:
| Morphines a răspuns:

Supliment de calciu.
Masezi unghiile cu ulei de răcin sau de măsline.

| c0ton a răspuns:

Cu ciment big grin

| Barbiiiedoll a răspuns:

Sunt intaritoare de unghii..si nu costa mult happy.
Am si eu si chiar e foarte bun love struck..isi face efectul happy
Funda?batting eyelashes :*

| Izza98 a răspuns:

La magazinele de unde cumperi de obicei lacuri! Te duci si intrebi de exemplu de Calciu pentru unghii (eu calciu folosesc) si daca au o sa iti dea o sticluta ca de lac transparent (in functie de ce tratament folosesti culoarea poate sa difere )! Lichidul care il contine il aplici pe unghii si il lasi sa se usuce sau il lasi 10 minute si il dai jos (din nou depinde de tratament)
Sau daca nu vrei, incearca sa iti tai unghiile si sa nu le vopsesti cam o luna! Si dupa ce iti cresc mai taiele de cateva ori! Ca sa se regenereze!
Sper ca te-am ajutat.