| LikePurpleColor a întrebat:

Ce sa fac ca sa imi creasca unghiile? Si sa fie mai tari adica sa le intaresc...

5 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună.
Foloseşte timp de o săptămână tratamentul cu B5 de la Farmec (este întăritor ), se găseşte în orice parfumerie şi costă în jur de 5-10 lei. Se prezintă sub formă de lac.
Ajută la întărirea unghiilor şi la evitarea exfolierii acestora.

Baftă!

| deea_7942 a răspuns:

Maseaza-le cu suc de lamaie!

| car3less a răspuns:

Fie le tii cateva minute in ulei de masline fierbinte (nu foarte fierbinte, ci doar atat cat sa nu te arzi cu el) fie dai pe ele cu zeama de lamaie, de 2-3 ori pe zi. eu folosesc si un intaritor de unghii de la astor...

| fancyLadyGaga a răspuns:

Pai puneti niste ulei de masline pe ele. sper ca functioneaza

| CurlyNessie a răspuns:

Pai ar trebui sa-ti cumperi intaritor de unghii...e ca un lac de unghii doar ca le intareste.Am si eu si e foarte bun!