| Fluture a întrebat:

Stiti cumva ce tratamente faciale naturale ar putea usca cosurile? Ma refer la tratamentele cu ciaiuri sau frunze, am auzit cate ceva dar am nevoie de detalii.va rog mult.

Răspuns Câştigător
| BruneTTe a răspuns:

Masca cu albus de ou si malai e foarte foarte buna : bati albusul unui ou pana se face spuma si apoi pui 2 linguri de malai [ cat sa stea pe fata] si poti pune si cateva picaturi de lamaie. Lasa masca pe fata pana se usuca [adica pana nu mai poti sa zambesti laughing ] si o speli cu apa calduta. Vei avea o piele fina ca de bebelus si se usuca si cosurile. + ca se elimina si din punctele negre datorita gomajului cu malaiul

Si poti incerca si masca cu aspirina. Zdrobesti o tableta cu pui fff putina apa, numai cat sa se ude si o aplici cu degetul direct pe cos, acoperindu-l. Usuca foarte bine.

sper sa te ajutehee hee

6 răspunsuri:
| Mmarryy a răspuns:

Ceaiul de galbenele este foarte bun pentru acnee. Si sora mea si eu l-am folosit si a dat rezultate. Insa sa nu te astepti sa se rezolve peste noapte. Trebuie spalat tenul de 3 ori pe zi, tenul sa fie in prealabil demachiat apoi se aplica o crema. Sper ca ti-am fost de ajutor happy

| Eusunteu a răspuns:

Ceaiul de musetel am inteles ca e foarte bunbig grin
O sa=l incerc si eu sa vad daca da rezultate.
Succes

| Haydee a răspuns:

Cati ani zici ca ai?thinking

| danny_7173 a răspuns:

Exista un sapun si o crema anume pentru cosuri du-te la farmacie stiu ei ce iti trebuie

| alee19 a răspuns:

Http://www.farmaciata.ro/SitFiles/articol_no_ph.php?id=92
nu e cu ciaiuri, dar mie mi-a folosit mult,
succes mult

| ღღღellaღღღ a răspuns:

O sa sune km ciudat (ceaiul de rostopasca dk te dai ca el pe fata o sai ai o fata finuta happy ) fundita?big grin