| Maria_Ana_1995_ITJF a întrebat:

Stiti cumva cum imi pot decolora parul pentru a-mi face o suvita roscata, deoarece am incercat asa dar n-a functionat deoarece am parul brunet si nu si-a facut efectul. Imi spune-ti si mie cu-mi imi pot decolora parul sau cu ce. Dau fundita! :*

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cu pudra decoloranta decolorezi suvita apoi o vopsesti in nuanta aleasa de tine

| Tedella a răspuns:

Salut! Gasesti decolorant la toate magazinele, daca nu te descurci sa il alegi, roag-o pe mama ta sa te ajute, sau intreab-o pe vanzatoare. Dupa ce ai cumparat decolorantul, aplica-l pe portiunea de par dorita si stai cu ea in jur de 10 minute, invelita in staniol. Dupa ce ai spalat suvita las-o sa se usuce, apoi de preferat dupa ce a trecut ceva timp( de preferabil o zi) aplica vopseaua in nuanta pe care ai ales-o. Sper ca te-am ajutat! happy