| εʟεпα a întrebat:

Stiti cumva cum se fac buclele cu hartie si ce fel de hartie? thinking Eu o sa incerc raspunsurile voastre si daca o sa-mi reuseasca buclele aveti o Funda! happy Multumesc! Dar sa spuneti detaliat.va rog! happy Pupici.:*

Răspuns Câştigător
| kris666 a răspuns:

Hello...pai iei o bucata de hartie, cam jumatate de foaie a5, o impaturesti (ca sa fie mai rezistenta) in asa fel incat sa obti o fasie lunga si subtire de hartie, apoi iei o suvita de par, o invasori in jurul hartiei si legi capetele hartiei... sper ca ai inteles ideeabig grin

sau mai e o varianta pentru bucle, preferata mea (e foarte comoda), cand ai parul umed iei cate o suvita si o infasori in jurul degetului ca pe un bigudiu, apoi prinzi bucla cu o agrafa, procedezi la fel cu restul parului si stai cu "sarmalutele" in cap pana ti se usuca parul, la final scoti toate agrafele, lasi capul in jos si iti scuturi/ciufulesti putin parul. poti sa pui si putin fixativ (eu una nu sunt adepta lui, doar daca e neaparat nevoiebig grin)... o sa iasa un look foarte sexy, romantic sau rebel asta depinde de cum iti porti coafurawinking.

buclele facute pe parul umed (cum ar fi variantele de mai sus) dureaza mai mult decat cele facute cu ondulatorul, pentru ca parul se raceste si se usuca in forma respectivabig grin... pupici si succes in realizarea buclelor, sa ne spui si noua cum iese

5 răspunsuri:
| annna a răspuns:

Buna...pai iei o pagina de ziar omototolesti, rasucesti si apoi o pui in par si oinvati o suvita pana la capatwinking dupa care o prinzi cu o clama.
asa... pui bucla obt din par si hartia din ziar inauntrul placii si stai putin 3-4 sec dupa care iti desfaci suvita si...gatawinking
cred ca am spus destul de detaliat
daca nu reusesti imi dai un mesajwinking...SUCCES!

| oana7335 a răspuns:

O prietena a incercat sa isi faca dupa acest videoclip si i-a reusit http://www.youtube.com/watch?v=WoZ2QGq0n4A&feature=player_embedded.

| εʟεпα explică:

Toate raspunsurile au fost bune. v-am dat cate un vot folositor si amuzant. Dar Kris666 mi-a dat si o alta varianta mult mai simpla de a face bucle! FELICITARI TUTUROR! :*

| εʟεпα explică:

Cu placere! :*. Si cat mai multe Funditse! >big grin

| kris666 a răspuns:

Multumesc mult de tot:*>big grin