| acris a întrebat:

Buna stiti cumva daca exista o crema care sa decoloreze parul de pe corp dar nu aiba efecte secundare eu am putin pe burta si as vrea sa il decolorez ca daca il epilez se face mai rau mersi

2 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Foloseste o sticluta de apa oxigenata de 6 % concentratie de la farmacie sau de la cosmetice "OXI krem 9%". Se intinde pe piele si se lasa sa actioneze 45 de min.Cu apa oxigenata, se da cu vata imbibata peste toata suprafata si se asteapta sa se usuce.Se mai da, daca rezultatul nu ste indestulator. Efectele secundare care pot sa apara sunt albirea degetelor si a pielii, dar efectul este reversibil.Se mai poate sa simti usoare intepaturi la nivelul pielii. Apa oxigenata asa se verifica daca are concentratia care trebuie si nu este rasuflata, bagand degetul in ea si acesta sa se albeasca! Este o operatiune absolut inofensiva!

| lavynika a răspuns:

Cine ti-a spus ca daca il epilezi se face mai rau? Da, se face mai rau daca il razi cu lama, dar cu o epilare corecta, adica cu ceara nu se face mai rau, din contra.