| Mihai720 a întrebat:

Sunt baiat si am 19 ani, fac sport de 2 ani jumatate si am un corp cat de cat frumusel.
Problema mea este una destul de intima ...si anume parul. Nu suport sa stau mereu sa ma epilez. odata la 2-3 zile si sa ma barbieresc. Efectiv eu sunt genul de baiat care nu suporta parul nici pe fata nici pe picioare nici pe piept, burta, s-a.m.d
M-am gandit sa ma duc sa ma epilez definitiv. Sunt foarte convis sa fac acest lucru dar voi ce credeti? merita sa fac asta? exista efecte negative? exista posibilitatea in viitor sa imi mai creasca par? Multe cabinete spun ca totul e in regula si multe alte vrajeli dar sunt reale?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ana123anuta a răspuns:

Epilatul definitiv nu este chiar definitiv, asta inseamna ca parul o sa înceapă sa creasca dupa o perioada de 5-6 ani si o sa trebuiasca sa te mai duci sa faci niste ședințe atunci, dar este cea mai buna metoda daca vrei sa scapi de par pentru o perioadă mai lungă de timp.

1 răspuns:
| alina2k18 a răspuns:

Cauta cabinet care foloseste LASER nu IPL.