| Anonima1678 a întrebat:

Stiti cumva un amestec facut acasa, cu care sa ma pot spala dimineata pe fata? Nu prea vreau ceva cumparat, pentru. ca de cele mai multe ori, imi fac rau. Ceva natural, cu care sa ma spal in fiecare dimineata pe ten.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| gazamika a răspuns:

100ml apa distilata sau apa fiarta si racita + cateva picaruri de ulei de trandafir sau ceva ce iti place tie cum miroase, citrice levantica, menta

| anonim_4396 a răspuns (pentru gazamika):

Puteai sa zici pe scurt iritanti laughing

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cosmeticele nu se fac in bucatarie. Ce produse ai folosit pana acum si nu ti-au priit? Trebuie sa ti cont de ingredientele produsului, un produs de curatare trebuie sa fie bland si sa nu-ti lase tenul uscat. Eu folosesc sensibio gel moussant si e un produs curat la ingrediente ( nu are parfum, alcool sau alti iritanti ) si pot sa-l folosesc pe toata fata pentru ca nu-mi provoaca usturime ochilor.

Ai putea sa intrii pe site-ul biodermei ( http://www.bioderma.com.ro/contacteaza-ne/persoana-fizica )
sa completezi formularul de contact si sa le ceri sa-ti trimita spre testare o mostra de gel sensibio moussant. Sunt niste oameni fain si sunt sigura ca o sa te ajute, in farmacii mai greu obtii testere.

O varianta mai ieftina ar fi produsele balea med din DM, gasesti aici o lista de produse care sunt ok formulate.
http://pasagera.ro/produse-cosmetice-ieftine-si-bune-balea.html

Dar daca zici ca ai tenul foarte sensibil eu zic sa alegi bioderma, este perfect pentru tenul sensibil si uscat.

| anamariarot a răspuns (pentru anonim_4396):

Numai "folositor" ti-as da la comentarii daca n-as fi membru junior. Foarte mare dreptate ai in ceea ce spui.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anamariarot):

Haha mi-am facut lectiile pe ziua de azi laughing Multumesc pentru apreciere kiss

| Anonima1678 explică:

Hahaha, super amuzant. Da-ti tu pe fata cu ciment, ca sa fii fata tare. Nu inteleg. Atata timp cat consideri ca nu ma poti ajuta, de ce comentezi? Dar unii oameni sunt conceputi sa rada, sa se distreze pe seama altuia. Sincer, cred ca nimanui nu i s-a parut amuzant ceea ce ai spus, dar daca tu te simti mai ok... e treaba ta.