| foricmarinaiuliana a întrebat:

Mi se ingrasa parul foarte foarte repede.trebuie sa il spal in fiecare zi.cu ce pot sa-l dau? vreau sa fie cat mai natural

Răspuns Câştigător
| MissD a răspuns:

In primul rand sa nu te iei dupa sfaturile 'bunicilor' care spun ca e bine sa'l tii vreo saptamana nespalat ca asa u se mai ingrasa. Total neadevarat. Daca parul tau e gras de la natura trebuie sa il speli ca asa e el si e foooarte urat sa vezi o fata cu parul gras. SI eu am aceeasi pbl doar ca eu ma spal la 2 zile.Acum am inceput sa folosesc sampon herbal esences pentru volum si pare sa dea rezultate. parul arata mai bine. poti incerca.

7 răspunsuri:
| princess a răspuns:

Pai folosesti un sampon adecvat si incearca sa ti-l speli cat mai des, asta e solutia pentru ca nu cred ca ti-ai dorii sa umbli cu parul gras, mai ales la o fata este foarte urat!

Abh
| Abh a răspuns:

Nu stiu cu ce poti sa il dai, insa problema e tocmai ca il speli in fiecare zi. Cu cat il speli mai des, cu atat mai repede se ingrasa.

| marsy a răspuns:

Spala-l bine la radacini. apoi poti face clatituri in apa de frunze de nuc!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca spui ca ai parul atat de gras, eu nu iti recomand sa te dai cu nimic. doar un sampon adecvat tipului tau de par este suficient. daca te dai cu balsam, parul se ingrasa si mai repede, mai ales daca dai la radacina. in efectul altor creme eu nu cred, deci nici d'astea nu iti recomand. poate ar trebui sa-ti dezobisnuiesti parul de la al spala in fiecare zi. rezista si tu 3 zile fara sa il speli, iar parul se va invata, asemenea unui animalut tongue.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa un amestec din 2-3 linguri ulei de masline, o lingura sau 2 de miere, un galbanus de ou si o lingura de zeama de lamaie...foloseste pasta pe radacina si apoi intinde pe lungimea parului(daca nu iti ajunge fa o cantitate mai mare) si insista cu ulei de masline pe varfuri daca ai varfuri despicate sau deteriorate. tine tratamentul 1luna jumate de 2 ori pe saptamana, ajuta ff mult si pentru hidratarea parului