| EcaterinaPopescu a întrebat:

sunt șatena. Nu un saten închis și as dori sa devin blonda, sau cu 3-4 nuanțe mai deschis. Nu as merge la salon pentru ca decolorantul îmi strica parul tare și nu am fost vopsita niciodată. Ce Spune-ți de decolorarea cu scortisoara sau apa oxigenată?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu doar de decolorarea cu miere
http://lifepassionandbeauty.blogspot.ro/......ui-cu.html

Sau poti sa-ti iei vopseaua l'oreal casting creme gloss 801 si scapi in 30 de minute. E foarte usor de aplicat, pe principiul toarna si freaca. :)) Parul devine foarte fin si stralucitor dupa vopsire.
http://www.makeupyourmind.ro/2012/09/review-tried-and-tested.html

| Anonimsilver a răspuns:

Cu siguranta un decolorant natural e mai bun decat unul cumparat din comert dar ca sa se decoloreze parul cu scortisoara sau apa oxigenata va trebui sa stai ore bune in soare pentru ca practic soarele face toata treaba iar asta e posibil doar pe timpul verii, chiar si vara nu intodeauna merge, depinde de parul tau. Daca vrei sa nu il strici atat de mult poti folosi vopsea normala care sa aiba nuanta blond platinat sau o nuanta foarte deschisa. Parul se va deschide cu vreo 3 tonuri maxim, poti face asta de 2 ori sau chiar de mai multe, dupa preferintele tale, poti sa cumperi 2 cutii de vopsea si te faci normal de 2 ori pentru o nuanta mai deschisa. Eu asa am facut si a iesit destul de bine, e chiar vizibila diferenta.