| LastNight1324235436 a întrebat:

Sunt blonda,am forma fetei ovala,lunguiata iar parul meu nu are foarte mult volum,fiind drept spre ondulat. Este foarte,foarte tocat pana sus,deoarece am fost filata.Am renuntat si la placa,uscator de par,ondulator, si la alte lucruri care pot deteriora aspectul pparului meu intr-un final ajungand la concluzia ca daca il tund mai scurt poate va incepe sa se regenereze.Problema este ca eu de cand ma stiu am avut parul peste umeri si acum ca sa se poata reface cred ca ar fi nevoie de ceva mult mai scurt. Avand in vedere forma fetei,tipul de par si culoarea ati putea sa imi dati niste idei de tunsori, nu foarte scurte? Mi-ar sta bine tunsa mai scurt?

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu, ramai la parul lung.

| BeHappyAndSmile a răspuns:

Ca sa nu renunti totusi la parul lung, tunde-te treptate. De exemplu mergi azi si te tunzi cat de scurt vrei tu, apoi mai mergi peste 3 luni sa iti taie doar varfurile, apoi mergi iar peste 3 luni si tot asa pana consideri ca parul ti sa regenerat. Astfel nu trebuie sa il tunzi scurt daca nu vrei si va creste repede.
Dar daca vrei o schimbare uite o idee de tunsoare: https://www.google.ro/......ps?/search