| anonim_4396 a întrebat:

Sunt bruneta si dupa cum se vede si in poza de la avatar am tenul inchis si ochi caprui. vreau sa imi vopsesc parul si nu stiu ce culoare as putea incerca. am citit undeva si scria ca o alegere buna ar fi blondul nisipiu deoarece mi-ar lumina si fata. ce ziceti? ar fi o alegere buna? aveti alte idei? FUNDA

Răspuns Câştigător
| Andreea6031 a răspuns:

Uita-te la vedete care au tenul cam ca al tau la culoare si vezi ce crezi ca ti se potriveste. Eu cred ca un blond, nu platinat, mai inchis la ton, te-ar avantaja!

4 răspunsuri:
| Ramonaaaa a răspuns:

Bunahappy.
Dupa cum vad in poza de la av tau ai o culoare de par foarte frumoasa asa ca sfatul meu este sa nu te vopsesti.In primul rand, stiu ca ai auzit'o de f.multe ori, dar iti strici parul.Degeaba folosesti nu stiu ce sampoane, balsam pentru.par vopsit, etc.Mai ales daca folosesti si placa de par sau ondulator,foehn si altele.
Blondul nisipiu nu ti'ar lumina fata ci te'ar face sa arati si mai neagra la ten si in plus radacinile negre, dupa mai multe spalari, se vor vedea si va fi nasol rau de tot.Mai ales ca blondul merge doar daca ai ochii cenusii,verzi, albastrii iar daca nu iti da un aspect fake.
Daca vrei neaparat sa te vopsesti alege sa iti deschizi nuanta parului cu un saten inchis cam asa, ciocolatiu.Este cam singura nuanta care ti s'ar potrivi dar va trebui sa te duci la un salon ca sa-ti iasa culoarea parului ca'lumea nu asahappy.
Oriqm sfatul meu este sa nu te vopsesti pentru. ca vei regreta.Dar ma rog alegerea iti apartinehappy
Te'am pupat:*

| AnaBejenaru a răspuns:

In nici un cazlaughingdeci tie nu ti-ar sta bine blonda,crede-ma,tu ai si tenul putin inchis si blondul tear face artificiala,cine ti-a zis,ti-a zis gresit, Andra are dreptate, cateva suvite nu blonde(blond mai inchis spre saten)ti s-ar potrivi

| Ana0Any a răspuns:

Da.nu-i rea ideea,si eu sunt bruneta ca si tine,si la par si la ten,cea ce vreau eu sa fac in vara e sa ma vobsesc in shuvitze roscate,am vb cu multe fete si mi-au spus ca e o idee buna + ca nu iti vei strica parul, sper ca te-am ajutat, daca gasesti sfaturi mai bune...

| andra_6405 a răspuns:

Sa stii ca ai putea sa iti faci niste suvite blonde ca ai fi mai simpatica!